Nauka języka obcego od najmłodszych lat

hiszpański to bez cienia wątpliwości najczęściej spotykany język obcy w Europie. Dobra jego znajomość kształtuje naszą przyszłość. Międzynarodowe firmy zatrudniają specjalistów w oparciu o ogólną znajomość hiszpańskiego. Ważne jest zatem to, aby swoją przygodę z nim rozpocząć możliwie szybko.

Małe dzieci uczą się inaczej

W młodym wieku myśli się często o zabawie. Nauka staje się przykrą koniecznością. Nikt nie lubi długiego ślęczenia nad książkami oraz skomplikowanych formułek. Zdolności organizmu do przyswajania nowej wiedzy są jednak w tym okresie zdecydowanie największe. Warto połączyć te dwa fakty w spójną całość.

Formuła nauki przez zabawę nie jest niczym odkrywczym. Przynosi doskonałe efekty, dzięki ograniczeniu do minimum nudy. Przygotowane zadania ciekawią, bawią oraz intrygują młode osoby. Dobry podręcznik językowy powinien w pełni sprostać tym oczekiwaniom. Z tego założenia wyszli między innymi twórcy Treetops 3.

Zalety książki

Treetops 3 zostało stworzone dla najmłodszych. Seria dedykowana dla uczniów trzecich klas szkół podstawowych, powstała dzięki wydawnictwu Oxford University Press. Nie jest to jednak najważniejsze. Powinno się zwrócić uwagę na to, dlaczego po tę książkę tak chętnie sięgają nauczyciele?

Kluczem do sukcesu jest prosty i przejrzysty sposób przyswajania wiedzy. Nauka hiszpańskiego odbywa się tutaj we współpracy z innymi przedmiotami. Dziecko poznaje zatem słówka, które wykorzystuje później w hiszpańskiej formie. To szczególnie atrakcyjne rozwiązanie z perspektywy najmłodszych. Ich nauka nie ogranicza się przecież wyłącznie do języka obcego.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja przygotowana przez twórców. Całość urozmaicono przy pomocy ciekawych brytyjskich historii i legend. Dzieci lubią tego typu opowieści. Wpływają na wyobraźnię, czyli również element warty rozwoju. Zdaje się, że kreatywności często brakuje dzisiejszym dorosłym…

Kolorystyka oraz bogactwo wnętrza

W młodym wieku jesteśmy bardziej wyczuleni na punkcie kolorów. Bogata szata graficzna przyciąga naszą uwagę. Lubimy rzeczy żywe, pełne barw oraz intrygujące od pierwszego spojrzenia. Dobry podręcznik do hiszpańskiego Descubre 2 powinien zatem wpływać na nasze poczucie estetyki. Chętniej przeczytamy tekst w kolorowej otoczce, okraszony ciekawymi ilustracjami.

Oprócz tego liczy się także element humorystyczny. Śmiech jest zdrowy, a dzieci mają bardzo specyficzne poczucie humoru. Książka nie może mieć zbyt formalnej konwencji. Wtedy zwyczajnie odpycha odbiorcę. Trzeba pamiętać, że małe dzieci nie są przygotowane do poważnej edukacji. Muszą zatem otrzymywać wiedzę w nieco innej formie, bardziej przystosowanej do bieżących potrzeb.